🗺 Gdzie?

🗓 Kiedy?
od 26.02.2024 08:00 do 12.04.2024 16:00

Wystawa malarska Grzegorza Haiskiego

W DK Sokolnia od 26 lutego można oglądać wystawę malarstwa Grzegorza Haiskiego Grzegorz. Haiski urodził się w 1951r. w Rudzie Śląskiej. Związany m.in.: ze Stowarzyszeniem „Barwy Śląska”, w którym w latach 2009-2012 pełnił funkcję wiceprezesa, z „Grupą Janowską”, Polsko-Czeskim Stowarzyszeniem Artystycznym „Art Studio” w Mieroszowie, Dyskusyjnym Klubem Sztuki „ Malatura” oraz ,,Trio Silesia” w Rudzie Śląskiej. Tworzy od ponad 50 lat. W swoim dorobku artystycznym ma 40 wystaw indywidualnych. W swoich pracach lubi utrwalać architekturę miejską, sakralną i pejzaże ziemi śląskiej. Jego obrazy znajdują się w zbiorach m.in.: Muzeum Miejskiego Maksymiliana Chroboka w Rudzie Śląskiej, Muzeum Śląskiego w Katowicach, w Muzeum Górnictwa Węglowego i Muzeum Miejskim w Zabrzu, a także w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą. Brał udział w około 20 międzynarodowych plenerach malarskich w Polsce i za granicą. Za swoją działalność artystyczną otrzymał wiele nagród i wyróżnień. W 2022 roku zdobył srebrny medal“Labor Omnia Vincit” za krzewienie idei pracy organicznej.