W związku ze zbliżającym się Bożym Narodzeniem, Bieruński Ośrodek Kultury wraz z miastem Bieruń organizują konkurs plastyczny "Hej! Kolęda na kartkę!". Zadaniem uczestników konkursu jest zaprojektowanie i samodzielne wykonanie grafiki kartki świątecznej, ilustrującej ulubiony fragment kolędy lub pastorałki. Maksymalny format pracy wynosi A3. Do konkursu zaproszeni są mieszkańcy Bierunia, w każdym wieku (nagrody będą przyznawane w trzech kategoriach wiekowych - dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym z klas 1-3; dzieci i młodzież z klas 4-8; szkoły ponadpodstawowe i dorośli). Czas składania prac konkursowych mija 6 grudnia. Jeden ze zwycięskich projektów, zostanie oficjalną kartką Świąteczną BOK-u. Nagrody zostaną wręczone podczas drugiego dnia bieruńskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego, 12 grudnia na Rynku w Bieruniu. Regulamin konkursu i karta zgłoszeniowa znajdują się na stronie internetowej organizatora: Aktualności | Bieruński Ośrodek Kultury (bierun.pl).