29 czerwca o godzinie 17.30 zapraszamy na spotkanie autorskie z Paulą Uzarek, autorką książki "Ślady Dusz".

Końcem czerwca zapraszamy wszystkich miłośników literatury obyczajowej oraz fantastycznej na spotkanie z Paulą Uzarek, pisarką pochodzącą z Oświęcima.

Kilka słów o książce (od wydawcy):  „Pochłaniający debiut pełen pierwotnej magii i ludowych wierzeń. Odważ się wejść do świata wiedźm!

Opis książki od wydawcy:  Zaczyna się od kota. Kiedy zwierzak wywraca życie Adama do góry nogami, mężczyzna szuka wsparcia u pewnej Wiedźmy.
Ale to dopiero początek prawdziwie magicznych problemów…
Podczas porządkowania rzeczy zmarłej babci, Adam odkrywa przedmioty, które łączą się z przeszłością jego rodziny. Nawet nie przeczuwa, co to może znaczyć. Rodowy spadek szybko wciąga go w świat, w który nigdy nie wierzył, stąpając twardo po ziemi. Kwestionuje go, nie potrafi przyjąć do wiadomości, że potrafi rozmawiać z duszami .Jak się okazuje, dar przyzywał Adama od zawsze, jednak do tej pory mężczyzna nie potrafił bądź nie chciał go usłyszeć.
Pozostaje kwestia, czy Adam zaakceptuje samego siebie i to, co przyniosło mu odkrywanie rodzinnych tajemnic?

Biogram: Uwielbia motywy magiczne i słowiańskie. Równie swobodnie porusza się w obrębie gatunków, które mieszczą w sobie co najmniej szczyptę humoru i / lub niezwykłości. Jak na entuzjastkę wiedźm przystało, zna się na ziołach i kocha czuć szelest leśnej ściółki pod stopami.
Zadebiutowała opowiadaniem „Dar” w antologii „24.02.2022”, którego bohaterką jest szeptucha, oraz trylogią zanurzoną w magii. W pierwszym tomie zatytułowanym „Ślady dusz” (Virtualo / EmpikGo, kwiecień 2022) zamknęła klimat mglistego wieczoru, kiedy to rozmaite istoty błąkają się po świecie żywych. Autorka sądzi, że najlepiej jest wtedy czytać przy herbacie, najlepiej niesamowite opowieści, okraszone ludowymi wierzeniami.

Dodatkowe informacje o autorce:
Z wykształcenia jest architektką krajobrazu i anglistką. Pasjonuje się sztukami wizualnymi, najbardziej malarstwem Vincenta van Gogha. Pisanie zajmuje szczególne miejsce w jej sercu, bo podobnie jak van Gogh, nie wyobraża sobie życia bez możliwości tworzenia.

Zwiastun książki:

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!