W weekend 16-17 września grupa 57 osób pod opieką Pani Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Lędzinach - Małgorzaty Janoty wybrała się na dwudniową wycieczkę do Jeleniej Góry.

W programie pierwszego dnia wyjazdu było m.in. zwiedzanie ewangelickiego Kościoła Pokoju im. Trójcy Świętej i świdnickiego rynku, a także opactwa pocysterskiego w Krzeszowie i pięknego, barokowego sanktuarium Matki Bożej Łaskawej. Popołudniem grupa dotarła do Cieplic Zdroju, gdzie miała okazję oglądać pałac Schaffgotschów, cieplicką starówkę a także skorzystać z wód termalnych i tężni solankowych.

Drugi dzień przeznaczony był na zwiedzanie Jeleniej Góry, na które uczestnicy wyjazdu wybrali się z Panią przewodnik - Małgorzatą Poniatowską. Rynek z zabytkowym ratuszem, kamienice czy kościół garnizonowy to tylko niektóre atrakcje tego dnia. Nie zabrakło wspólnej fotografii i uwiecznienia jeleniogórskiego koziołka.

Zadowolone buzie turystów z Bierunia i Lędzin to najlepszy dowód na to, że wycieczka się udała, humory dopisały i nawet pogoda była jak na zamówienie!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszego wyjazdu.

Do zobaczenia na kolejnej wspólnej wyprawie :)