O swojej pasji muzykowania, z pasją opowiadał nam Pan Franciszek Moskwa podczas spotkania w PBP, 19.06.2024; laureat Nagrody Clemens Pro Cultura AD’2023 i wieloletni kierownik Zespołu Folklorystycznego „Lędzinianie”.

Wspaniała atmosfera, muzyka na żywo i śpiew Pań w strojach śląskich. Cudowne historie ze starych dobrych czasów i wiele wzruszeń…

Tego wszystkiego byliśmy świadkami wspólnie z Lędziny Od Nowa oraz Paniami i Panami z Zespołu „Lędzinianie”, „Piccolo” i „Stars-show”. Wśród gości znaleźli się także Członkowie Zarządu powiatu bieruńsko-lędzińskiego, Pani wicestarosta Zofia Dudek i Pan Marek Spyra, oraz lędzińscy radni.

Było pięknie pozostaje niedosyt i świadomość, że brakuje nam tego folkloru w Lędzinach.

Dzięki uprzejmości Pana Franciszka w wypożyczalni Biblioteki przez kilka dni będą dostępne dla odwiedzających Kroniki Zespołu „Lędzinianie” a w nich relacje z mnóstwa wydarzeń, konkursów, przeglądów i festiwali, w których Zespół promował Lędziny i lokalne obyczaje. Kawał historii wspólnego, lędzińskiego śpiewania – serdecznie polecamy!

I zapraszamy.