3 czerwca, w sobotnie popołudnie w Centrum Usług Społecznych w Lędzinach odbyła się premiera audiobooka "Tajemnica Cecylii Broll" Rafała Ryszki.Długo oczekiwana chwila nadeszła! Audiobook "Tajemnica Cecylii Broll" ujrzał światło dzienne!

Znakomita sensacyjna powieść kryminalna Rafała Ryszki napisana na podstawie autentycznych dokumentów z II wojny światowej, stała się słuchowiskiem.

„Siedem miesięcy prac, ponad 12 godzin nagrań, 25 lektorów - z opisywanego regionu: Pszczyna, Mysłowice, Bieruń, Tychy, teksty po polsku, śląsku i niemiecku, specjalnie stworzona muzyka śląskiego kompozytora, Wojciecha Ciuraja”… Opłacało się, ponieważ efekt tej pracy jest imponujący.

Zdecydowana większość lektorów wraz z drugim reżyserem i jednocześnie narratorem książki - Anną Krypczyk wspólnie z autorem powieści mogła świętować zwieńczenie dzieła. 

Przypomnijmy, że lektorzy wyłonieni zostali w castingu, który odbył się dzięki wsparciu naszej Biblioteki, z czego mamy wielką radość! 

Na promocji obecni byli także zaproszeni goście: czytający słowo od wydawcy Starosta Bieruńsko-Lędziński Bernard Bednorz i gościnnie występujący w audiobooku w roli ks.Osyry - Alojzy Lysko.

Promocja audiobooka w Lędzinach była okazją do spotkania oraz podziękowań. Nikt nie krył wzruszenia i radości. Wszyscy zgodnie mówią, że była to dla nich przede wszystkim wielka przygoda! I choć dla wielu z nich był to zupełny debiut w takiej roli, trafiły się prawdziwe „Perełki”.

Wydawcą audiobooka „Tajemnica Cecylii Broll” jest Stowarzyszenie Rozwoju Zawodowego Śląska i Małopolski, które w 20.letniej działalności wydało już 33 pozycje książkowe. Teraz do tej liczby doszedł pierwszy audiobook.

Partnerami wydania są: Powiat Bieruńsko-Lędziński, SoundSitive Studio i Nitroerg.

Książka Rafała Ryszki w tradycyjnej formie papierowej jak i w postaci audiobooka na krążku CD są dostępne do wypożyczenia w PBP.

Relację z tego wydarzenia można wysłuchać w najbliższą niedzielę 11.06.2023 w Radio Katowice, w audycji Magdaleny Pańczyk „Po naszymu- czyli po śląsku” o godz. 13.00.

Powiatowa Biblioteka Publiczna jest Partnerem tego wydania dlatego to jej powierzono przygotowanie tego wydarzenia. Z tego miejsca bardzo dziękujemy wam za obecność.

Gratulujemy autorowi i lektorom! Życzymy wam wielu sukcesów na polu twórczej i artystycznej działalności.