18.05 w gronie bibliotekarzy z Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego oraz naszej zaprzyjaźnionej biblioteki partnerskiej w Chełmku świętowaliśmy Powiatowy Dzień Bibliotekarza.


Wspólnie wybraliśmy się do Żywca, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Browaru Żywiec zapoznając się z bardzo ciekawą ekspozycją multimedialną traktującą nie tylko o historii piwa i technologii jego wytwarzania ale także o dziejach samego miasta Żywca i jego właścicieli.

Potem udaliśmy się z wizytą studyjną do Żywieckiej Biblioteki Samorządowej. Tam zostaliśmy zapoznani z historią placówki, jej księgozbiorem i pracownikami. Skorzystaliśmy także z okazji by zobaczyć wystawę "Oczy spragnione słońca" autorstwa Mariana Buławy, w dniu wernisażu jego prac. Po wspólnej wymianie doświadczeń wróciliśmy szczęśliwie do Lędzin.

Powiatowy Dzień Bibliotekarza obchodzony już drugi raz w takiej formie to wspaniała okazja do integracji naszego bibliotecznego środowiska. Ma on także walory edukacyjne i krajoznawcze.

Do zobaczenia znowu za rok! Gdzie wybierzemy się następny razem? Czas pokaże... :)

Dziękujemy Gminna Biblioteka Publiczna w Bojszowach ,Gminna Biblioteka Publiczna w Chełmie Śląskim , Biblioteka Publiczna MOKSiR w Chełmku , Miejska Biblioteka Publiczna w Lędzinach , Biblioteka Miejska w Imielinie