25 maja, w czwartkowe popołudnie w naszej Bibliotece gościliśmy laureata nagrody Clemens Pro Publico Bono 2022, Pana Mirosława Leszczyka, dziennikarza obywatelskiego, publicystę, reportażystę i działacza na rzecz powiatowego, głównie lędzińskiego środowiska twórczego i seniorskiego oraz popularyzatora lokalnej kultury.
Kapituła jednogłośnie przyznała nagrodę Starosty Bieruńsko-Lędzińskiego -Clemens Pro Publico Bono 2022 Mirosławowi Leszczykowi i Bogusławowi Żogale (+), działaczom lokalnym, zaangażowanym w sprawy lokalnej społeczności. Więcej o Gali i nagrodzonych można przeczytać w relacji "Clemesy 2022 rozdane" zamieszczonej na naszej stronie w zakładce Kultura w powiecie (Aktualności w powiecie).

Pan Mirosław Leszczyk, którego gościliśmy na spotkaniu opowiedział nam o swojej pracy, zainteresowaniach, pasjach malarskich... oraz skąd się znalazł w Lędzinach. Wiele miejsca w swoich wypowiedziach poświęcił kulisom swojej pracy dziennikarskiej ale wyjawił też mało znane nam fakty ze swojej nauczycielskiej i dyrektorskiej kariery. Spotkanie zgromadziło liczne audytorium osób żywo zainteresowanych i czynnie uczestniczących w tym spotkaniu, które przyjęło trochę formę benefisu. Niemniej można uznać je za bardzo udane!

Gratulujemy laureatowi i życzymy jeszcze licznych relacji i reportaży z wydarzeń w naszym powiecie :)