W czwartkowe popołudnie, 20 kwietnia gościła u nas Patrycja Żurek- pochodząca z Mysłowic pisarka, która nie boi się poruszać trudnych i kontrowersyjnych tematów. Autorka prawie 20-u publikacji o różnej tematyce i fabule, tj. "Iskierka", "Marcin", "Światła w oknach"; opowiadające o problemach współczesnych ludzi, patologii, samotności, dylematach moralnych czy jak w przypadku tytułowej "Grubaski" o kompulsywnym jedzeniu.
Spotkanie autorskie poprowadziła wyśmienicie Agnieszka Kucharewicz z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lędzinach, zaciekawiając i żywo angażując zebranych gości. Mogliśmy się dowiedzieć m.in. skąd pisarka bierze inspiracje do fabuł, które zawiera później w swojej twórczości. Często są to bolesne doświadczenia z własnego życia, albo historie miejsc, z którymi była związana. Patrycja pisze w swoim stylu: mocno, konkretnie i bardzo emocjonalnie. Z pewnością żaden z czytelników po lekturze jej książek nie może przejść obojętnie obok poruszanych w nich tematów.


Po spotkaniu czytelnicy mieli możliwość zrobić sobie zdjęcie z pisarką oraz poprosić o autograf a także skorzystać  drobnego poczęstunku.


Dziękujemy Pani Patrycjo, za pozostawienie u nas cząstki siebie i podzielenie się swoimi osobistymi doświadczeniami, a także za pozostawienie nam książek ze swoim autografem :)


Dziękujemy wszystkim, którzy przyszli na spotkanie i zapraszamy na kolejne!