W piątek (31.03.2023) odbyła się lekcja biblioteczna poświęcona sylwetce Księżnej Daisy z von Pless.

Chcieliśmy w ten sposób podtrzymać pamięć o tej ważnej dla Ziemi Pszczyńskiej osobie, zwłaszcza, że w tym roku przypada 150. rocznica jej urodzin i 80. rocznica śmierci.

Lekcja łączyła w sobie elementy wykładu i gry terenowej w której uczniowie klasy szóstej Szkoły Podstawowej nr 2 w Chełmie Śląskim po obejrzeniu krótkiego filmu o rodzie Hochbergów, ich posiadłościach w Książu i Pszczynie wzięli udział w grze terenowej na terenie Biblioteki.

Młodzież szukała skarbu księżnej Daisy - Marii Teresy Oliwii Cornwallis-West. Część grupy znalazła i skarb, i wiele informacji o samej Daisy. A co nim było zapytajcie ich samych :)