W piątek 24 lutego odwiedził nas Grzegorz Sztoler – historyk, archiwista, niezależny publicysta i regionalista.

Spotkanie było połączone z promocją jego najnowszej książki „Z pasją i sercem. Prof. Jan Czempas (1948-2019) Biografia nielinearna” poświęconej wybitnej postaci zasłużonego dla Bierunia jak i powiatu Profesora Czempasa.

Samo wydarzenie przebiegło w miłej atmosferze integrując zebranych gości. Do rozmowy z Panem Doktorem włączyli się uczestnicy spotkania, w tym Pan Starosta Bernard Bednorz oraz inni przedstawiciele samorządu, znajomi śp Profesora oraz sympatycy Biblioteki. Zebrani mieli okazję podzielić się własnymi wspomnieniami związanymi z Profesorem Czempasem a także podyskutować na tematy dotyczące rodzącej się przed laty samorządności Bierunia.

Po spotkaniu zebrani mogli dokończyć rozmowy w kuluarach przy kawie i ciastku.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tym spotkaniu.

Zapraszamy na kolejne!