Już wkrótce w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Lędzinach audiobookowe nowości! A to wszystko dzięki dofinansowaniu, które Powiatowa Biblioteka Publiczna otrzymała ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 3 750 zł, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0, to program uchwalony przez Radę Ministrów na lata 2021-2025, po to, by wpłynąć na poprawę czytelnictwa w Polsce, przez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.

Planowany budżet Programu na lata 2021-2025 wynosi blisko 1,1 mld zł,
w tym 635 mln zł z budżetu państwa.

Program jest realizowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przy zaangażowaniu Biblioteki Narodowej, Instytutu Książki i Narodowego Centrum Kultury oraz we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki jako Operatora Priorytetu 3.

Ogromnie się cieszymy z możliwości zakupu kolejnych zbiorów, dzięki którym wzbogacimy asortyment naszej biblioteki!