19 października odbyło się spotkanie z wybitnym kompozytorem i wirtuozem organów - profesorem Julianem Gembalskim.

Pan profesor Julian Gembalski jest niesamowitą osobistością, która odwiedziła naszą Bibliotekę i podzieliła się swoją fascynującą pasją.

Podczas spotkania dowiedzieliśmy się nieco więcej o profesorze - jego życiu i twórczości. Podzielił się on z nami swoim zamiłowaniem do muzyki organowej i samych organów. Posłuchaliśmy również o Muzeum Organów Śląskich Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, które powstało z jego inicjatywy. Opowieści o instrumentach, ich poszukiwaniu i budowie bardzo nas zaciekawiły, do tego Pan profesor potrafi opowiadać o tym w taki sposób, by zainteresować każdą osobę zgromadzoną na sali.

Bardzo dziękujemy Profesorowi Gembalskiemu za umilenie nam wieczoru. Wszyscy byliśmy urzeczeni jego osobą, szeroką wiedzą i fascynacją rodzajem muzyki, którą wykonuje. Ufamy, że niebawem uda nam się spotkać ponownie.

Dziękujemy również wszystkim obecnym na tym spotkaniu za obecność i żywe zainteresowanie.