24 września 2021 roku Powiatowa Biblioteka w Lędzinach została oficjalnie otwarta. Mieliśmy przyjemność gościć w naszych progach znakomitych gości, m.in. Starostę Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego Bernarda Bednorza, Przewodniczącą Rady Powiatu Annę Kubicę, Radnego Sejmiku Wojewódzkiego Piotra Czarnynogę, radnych powiatowych, lokalne władze, znakomitych, regionalnych pisarzy, reprezentantów środowisk bibliotecznych.

Otwarcie było podzielone na 2 części - oficjalną i artystyczną. Rozpoczęło się od powitań i oficjalnych przemówień, później nastąpiło przejście do wnętrz Biblioteki na symboliczne przecięcie wstęgi. W czasie części artystycznej można było uczestniczyć w spotkaniu autorskim z Rafałem Ryszką - autorem kryminału "Tajemnica Cecylii Broll" oraz spędzić muzyczną chwilę podczas koncertu Bojszowskiej Orkiestry Ponticello. Później, wszyscy goście zostali ponownie zaproszeni do Biblioteki na poczęstunek.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie, miłe słowa oraz wspaniałe prezenty książkowe, które wzbogacą nasz regionalny księgozbiór.